نرم افزار crm تاریخ ثبت : 1397/12/01_15:43

استراتژیک چابکی به چه معناست؟


تعریفی که از چابکی عملیاتی بیان شده این است که موجب می شود محصولات فعلی شما سریع تر و ارزان تر به دست مشتریان فعلی تان برسد.

استراتژیک چابکی به چه معناست؟

چابکی در کسب و کارها بسیار اهمیت دارد. اما آیا می دانید چگونه می توان از این روش کسب درآمد کرد؟ بیایید کمی در این مورد با یکدیگر صحبت کنیم.

در ابتدا باید بدانید که «استراتژیک» در مدیریت مهم است و معمولا با تعاریف و واژگان مختلف بیان می گردد. شما باید بدانید که چه استراتژی دارید و قرار است از آن چه استفاده ای کنید.

چابکی استراتژیک در مقابل چابکی عملیاتی
تعریفی که از چابکی عملیاتی بیان شده این است که موجب می شود محصولات فعلی شما سریع تر و ارزان تر به دست مشتریان فعلی تان برسد. در صورتی که چابکی استراتژیک یعنی محصولی جدید را به مشتریان جدید ارائه کنیم.

حال بیایید به طور خلاصه تفاوت ها را بیان کنیم:

عملیات چابکی به بهتر شدن شمع فکر می کند اما چابکی استراتژیک به تولید لامپ می پردازد.
عملیات چابکی اسب های بخار بهتری می سازد اما چابکی استراتژیک اتومبیل های حرفه ای وارد بازار می کند.
در قرن بیستم، شرکت های نوکیا و بلک بری از چابکی عملیاتی استفاده کردند تا گوشی های تلفن همراه بهتری بسازند در حالی که اپل محصولات جدید خود را به نمایش گذاشت و مشتریان جدیدی جذب کرد.
زمانی که برخی از کمپانی ها سراغ ساخت دی وی دی های با کیفیت تر می رفتند، نتفلیکس امکان انتشار فیلم بر روی وبسایت را ارائه داد.
درحالی که گوگل روی پیشرفت جستجوی متنی کار می کرد، آمازون امکان جستجوی صوتی را ارائه داد.

نرم افزار crm
توسعه نرم افزار چابکی
در بخش توسعه نرم افزار معمولا از چابکی عملیاتی استفاده می شود. بدین معنا که غالبا برای بهبود نرم افزارها تلاش می شود نه برای تولید نرم افزاری جدید. درواقع می توان گفت که چابکی عملیاتی لازمه استراتژیک چابکی است و هر محصول جدیدی نیاز به ارتقا و بهبود دارد.

سه قانون چابکی عملیاتی
قانون مشتری:
هدف اصلی هر سازمانی این است که به مشتریان خود ارزش بدهد و در نتیجه به سهامداران، سود رسانی کند.

قانون تیم های کوچک:
پروژه های بزرگ باید به کارهای کوچک تقسیم شده و به تیم های مختلف سپرده شوند تا سرعت عمل گروه بالا برود.

قانون شبکه:
روابط عمودی بالا به پایین، ارتباط افراد با یکدیگر را مشکل می کند. نوآوری به اشتراک چند جانبه اطلاعات می پردازد.

این سه قانون اهمیت یکسانی ندارند.

مهم ترین هدف قانون مشتری ایجاد ارزش برای اوست. این قانون بسیار اهمیت دارد و به دو قانون دیگر معنا می دهد.
این اصل که شما باید در چابکی کارهای بزرگ را بین گروه های مختلف تقسیم کنید تا سریع تر به نتیجه برسید یکی از قوانین مهم است.
اما تمام قوانین تنها در صورتی موثر واقع می شوند که افراد سازمان در یک شبکه به خوبی با یکدیگر تعامل داشته باشند.
چابکی عملیاتی ضروری است اما یک ایراد بزرگ دارد و آن این است که درآمد زیادی برای شما ندارد. شرکت های زیادی به دنبال بهبود عملکرد محصولات خود هستند و معتقدند ارتقای یک محصول هزینه کمتری برای مشتری به همراه دارد.

درصورتی که استراتژیک چابکی با نوآوری هایی که به همراه دارد باعث ارائه محصولات جدید شده و درآمد زیادی برای تیم شما دارد.

به مثال های زیر توجه کنید:

شرکت گوگل یک نمونه خوب برای چابکی عملیاتی است زیرا فعالیت خود را معطوف به بهبود کسب و کار خود می کند و محصول جدیدی ارائه نمی دهد.

در مقابل آن، شرکت اپل از سال 2001 تا 2010 با تولید محصولات مختلف موفق شد در استراتژیک چابکی به خوبی ظاهر شود.

در انتها بیایید به معنای استراتژی بپردازیم
برخی از نویسندگان استراتژی را به معنای «انتخاب های سخت» و یا «تصمیم گیری درمورد شرایط » تعریف می کنند. درواقع در استراتژی نوعی برنامه ریزی است که در آن تصمیم می گیریم بخشی از محصول را حذف کرده، بخشی از مشتریان را از دست داده تا مشتریان جدیدی بدست بیاوریم واهداف تازه ای برای سازمان تعریف کنیم.

استراتژیک به معنای خلق ایده برای آینده ای مطلوب است. مدیران با تفکر استراتژیک و استفاده از استراتژی های منتخب، دست به نوآوری می زنند تا به موفقیت برسند.

نرم افزار CRM

📌 یک پیشنهاد دوستانه 

نرم افزار CRM راهکاری هوشمند برای چشم اندازهای استراتژیک CRM سازمان است. با چشم پوشی از هدف CRM در کسب و کارها و مدل‌سازی آن به فراخور نیازهای هر مجموعه و عدم به کار بستن راهکارها و تجربیات موفق سایر کسب کارها، انتظار تحقق کامل اهداف حوزه مدیریت ارتباط با مشتری سازمان ممکن نیست.شرکت مهندسی سیستم الگام در زمینه تولید نرم افزار crm  و نرم افزار باشگاه مشتریان فعالیت میکند. این شرکت با ارائه خدمات با کیفیت در زمینه نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری و نرم افزار ارتباط با مشتری  سعی دارد به جلب رضایت مشتری بپردازد.کلمه کلیدی :

استراتژیک چابکی

نام نویسنده :سپیده شاه مرادی. الگام