نرم افزار CRM تاریخ ثبت : 1397/10/22_10:23

مشتریان امروزی را بشناسیم


مشتریان امروز با مشتریان گذشته متفاوتند. عجول ترند. پر توقع تر و آگاه تر و حساس ترند. آنها گزینه های بیشتری برای انتخاب دارند.

مشتریان امروزی را بشناسیم

در ابتدای کار، به نظر نمی رسد که کار فروش نیاز به مهارت خاصی داشته باشد. اما وقتی وارد این حرفه شدید، تازه متوجه می شوید که فروش یک هنر است و برای پیشرفت در آن باید تلاش زیادی کنید. شما باید تکنیک های بازاریابی و فروش را بیاموزید و با تمرین و پشتکار، سعی کنید به هدف خود برسید.

اما یکی از مهمترین تکنیک هایی که باید برای موفقیت در فروش بدانید این است که روابط خود را با مشتریان ارتقا دهید و به آنها نشان دهید، محصول شما همان چیزی است که بدان نیاز دارند. آن وقت می بینید که مشتریان حاضرند برای محصول شما هزینه کنند.

فراموش نکنید که شما باید برای افزایش فروش محصولات خود، با دقت به حرف مشتریان گوش دهید و در آنها اعتماد ایجاد کنید و رابطه تان را با آنها حفظ نمایید.

مشتریان امروز با مشتریان گذشته متفاوتند.عجول ترند. پر توقع تر و آگاه تر و حساس ترند.
آنها گزینه های بیشتری برای انتخاب دارند. تنوع بیشتری در مقابل خود میبینند.
کیفیت بالا، خدمات بیشتر، قیمت مناسب، مشتری مداری بالاتر، همه ی اینها گزینه هایی هستند که در ذهن مشتریان امروزی به عنوان اولویت ها وجود دارد.
هر چقدر خود را در کسب و کار خویش قدرتمند، آگاه و زبردست بدانیم، می بایست خود را با شرایط بازار و رقابت امروزی تطبیق دهیم.

 نرم افزار  crm

می بایست دانش و اطلاعات خود را بالا ببریم و از ” آموزش های لازم” برخوردار شویم.
می بایست در بزنگاههای شغلی از مشاورین مجرب در زمینه های بازاریابی و فروش بهره مند گردیم.
پس لطفا خود را ” به روز رسانی” کنید.

 نرم افزار  crm

 

چرا باید به حرف های مشتریان گوش دهیم؟

فرقی ندارد که شما چه چیزی می فروشید اما بهتر است از مشتری احتمالی خود بپرسید به چه چیزی نیاز دارد؟ زیرا در آن صورت، فروش محصولی که نیاز آنها را برطرف می کند بسیار آسان تر از فروش محصولی است که به کار آنها نمی آید.

درنتیجه سعی کنید نیازهای مشتریان خود را به خوبی شناسایی کنید و ببینید چطور می توانید به آنها کمک کنید؟ نقاط ضعف مشتری را بشناسید و از آن در راستای رسیدن به اهداف خود بهره مند شوید.

چگونه اعتماد مشتری را جلب کنیم؟

اگر موفق شوید اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید بدون شک موفق خواهید بود.

ساده ترین راه برای ایجاد ارتباط با مشتریان این است که از طریق یک دوست یا آشنای مشترک با آنها ارتباط برقرار کنید. درضمن، پیشنهاد می شود که مکالمات خود را با مشتری به صورت حضوری انجام دهید تا تاثیر بیشتری بر او داشته باشید.

یکی دیگر از راه های ایجاد اعتماد در مشتری این است که به عنوان یک متخصص با او ارتباط برقرار کنید. آنها را در خرید محصول راهنمایی کنید و دلسوزی خود را به مشتری نشان دهید. اینجاست که مشتری متوجه می شود می تواند به شما اعتماد کند. زیرا شما را به عنوان یک متخصص دلسوز شناخته که قصد سو استفاده از او را ندارید.

رابطه خود را با مشتری حفظ کنید

هنگامی که محصولی را به مشتری می فروشید، انتظار دارید او بازهم به شما مراجعه کند و مشتری دائمی شما شود. در این مرحله شما اعتماد مشتری را جلب کرده اید و محصولتان را به او فروخته اید. حال باید تلاش کنید او را به یک مشتری وفادار تبدیل کنید.

یکی از بهترین راه های حفظ ارتباط با مشتریان این است که آنها را به وسیله نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان، پیگیری کنید و به سوالاتشان پاسخ دهید.

همچنین می توانید با تهیه یک خبرنامه و ارسال آن به مشتریان، آنها را با محصولات و تغییرات جدید خود آشنا کنید.

ارتباط با مشتریان به شما کمک می کند تا با حفظ مشتریان خود، فروش محصولتان را افزایش دهید.کلمه کلیدی :

مشتری

نام نویسنده :سپیده شاه مرادی. الگام